Sâmbătă, 27 mai 2017

H.M. Buzău a cîştigat ultimul joc de la baraj! Locul 5 la final

Mihai Baltag alte articole de Mihai Baltag
0 voturi 2736 vizualizari 0 comentarii mihai.baltag@sansabuzoiana.ro

Handbal Municipal a reuşit şi o victorie la turneul de baraj pentru Liga Naţională care s-a încheiat astăzi în Sala Sporturilor "Kati Szabo" din Sf. Gheorghe. Într-un meci de clasament, pentru locurile 5-6, fetele lui Romeo Ilie au întîlnit colega de eşalon CSU Reşiţa, care s-a clasat pe ultima poziţie în cealaltă grupă a turneului. Chiar şi fără patru jucătoare de bază, Anca Ionescu, Denisa Matei, Maria Radu şi Gabriela Drugău, echipa buzoiană a lăsat la o parte toate neajunsurile şi a oferit, în final, un handbal de calitate, cîştigînd clar, 31-23! Handbal Municipal a încheiat astfel pe locul 5 a patra participare consecutivă la baraj, Dinamo a terminat pe locul 3, iar Unirea Slobozia şi Danubius Galaţi şi-au asigurat continuitatea în Liga Naţională. Amănunte pe larg în ediţia tipărită a cotidianului Şansa Buzoiană de luni.

Etichete: baraj |  Buzău |  cîştigat |  final |  Locul |  ultimul
Voteaza articolul: bun: 0  |  slab: 0   0