Sâmbătă, 13 ianuarie 2018

Derby cîştigat la pas! Ca şi promovate în Liga Naţională!

Mihai Baltag alte articole de Mihai Baltag
0 voturi 2354 vizualizari 0 comentarii mihai.baltag@sansabuzoiana.ro

Echipa feminină de handbal se poate considera deja în Liga Naţională! SCM Buzău s-a impus în această după amiază fără prea mari probleme pe terenul principalei rivale la promovarea directă în primul eşalon, Neptun Constanţa. După un meci ceva mai echilibrat în prima repriză, pe care au încheiat-o în avantaj de 3 goluri, 12-9, elevele lui Romeo Ilie s-au dezlănţuit după pauză, iar finalul celor 60 de minute a consemnat o victorie categorică: 28-20! În acest moment, distanţa dintre SCM Buzău şi Neptun Constanţa s-a mărit la 9 puncte şi, deşi a trecut doar o etapă din retur, este aproape imposibil ca echipa buzoiană să mai piardă primul loc pînă la finalul campionatului şi, implicit, accesul direct în Liga Naţională! Amănunte şi reacţii de la acest joc, în ediţia print a cotidianului Şansa Buzoiană de luni, 15 ianuarie.

Etichete: cîştigat |  Derby |  Naţională |  promovate
Voteaza articolul: bun: 0  |  slab: 0   0