Sâmbătă, 19 martie 2016

Dezastru pentru Gloria azi, în Crîng. Scor final incredibil

Andra Vasilescu alte articole de Andra Vasilescu
0 voturi 1441 vizualizari 0 comentarii news@sansanews.ro
UPDATE [13:23] 19 MAR 2016 › Rezultat dezastruos pentru Gloria în partida de mare importanţă jucată azi în Cring împotriva fotbaliştilor din Călăraşi. În finalul partidei tabela de marcaj a înregistrat un scor umilitor: Gloria Buzău-Dunărea Călăraşi 0-4 (0-2). În aceste condiţii, buzoienii îşi i-au practic, adio de la play-off.

UPDATE [11:57] 19 MAR 2016 › O zi proastă pentru Gloria. Scorul la pauza este 0-2.

După ce s-a aflat la numai 10 minute de o victorie mare la Berceni, etapa trecută, Gloria chiar nu îşi mai permite să mai irosească puncte în ultimele 4 runde rămase de jucat din sezonul regulat, asta ca să mai păstreze şanse la un loc în play-off. Aflată pe locul 8, la 5 puncte de Farul (locul 5) şi SC Bacău (locul 6) şi la 2 de ACS Berceni (locul 7), pentru Gloria confruntarea de sîmbătă, din Crîng, cu Dunărea Călăraşi, are valenţe decisive. Doar victoria ar mai păstra deschisă lupta pentru Top 6, orice alt rezultat compromiţînd aproape în totalitate şansele de play-off. Partida de sîmbătă are o miză uriaşă şi pentru Dunărea Călăraşi, obligată să ia toate punctele în Crîng pentru a continua, la rîndul ei, cu şanse reale cursa pentru locul 2 şi prima fază de baraj pentru Liga 1. “Trebuie să luptăm pînă la capăt şi să cîştigăm toate meciurile pe care le mai avem pînă la final!”, a fost mesajul pe care antrenorul Viorel Ion l-a transmis după partida din etapa trecută, de la Berceni.