Sâmbătă, 12 martie 2016

ACS Berceni-Gloria Buzău, 1-1

Andra Vasilescu alte articole de Andra Vasilescu
0 voturi 1319 vizualizari 1 comentariu news@sansanews.ro
UPDATE [14:17] 12 MAR 2016 › Gloria a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată astăzi, la Berceni. Fotbaliştii buzoieni au deschis scorul în minutul 35, dar gazdele au reuşit să egaleze cu 11 minute înainte de final. Cu 4 etape înainte de finalul sezonului regulat, echipa buzoiană are 27 de puncte si se afla pe locul 8, cu două puncte mai puţin ca SC Bacău şi ACS Berceni, cu care îşi dispută ultimul loc care duce în play-off. (Mihai Baltag)

Gloria îşi joacă azi o carte foarte importantă, dacă nu ultima, pentru ocuparea ultimului loc ce duce în play-off. Începînd cu ora 11 este programat în deplasarea meciul contra ACS Berceni, formaţie revenită puternic în lupta pentru Top 6 la finalul sezonului regulat. Cu bani, influenţă şi nu în ultimul rînd cu un lot de calitate, echipa din Ilfov a depăşit-o, deja, pe Gloria în clasament, lăsind-o la două puncte în spate şi atacă următoarea ţintă, Bacăul. Meciul se anunţă pasionant, iar buzoienii nu mai au de jucat decît două partide pe teren propriu pînă la finalul sezonului regulat cu Dunărea Călăraşi şi Farul Constanţa. Partida de azi contează pentru etapa a 22-a a Seriei 1 a Ligii a doua.

Etichete: Berceni |  Buzau |  Gloria |  sansa |  Ultima
Voteaza articolul: bun: 0  |  slab: 0   0